افتتاح مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان سمنان تا هفته دولت

افتتاح مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان سمنان تا هفته دولت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان سمنان از بخش های مختلف بیمارستان کوثر سمنان و همچنین مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان که در این بیمارستان در حال ساخت و تجهیز است، بازدید کرد.

به گزارش سی تی مگ، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از پروژه مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان سمنان از رایگان کردن درمان سرطان به عنوان یکی از راهبردهای وزارت بهداشت در دولت مردمی یاد کرد و گفت: زیرساخت های درمان سرطان در کشور توسعه و تقویت شده است. 

وی پروژه مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان را یکی از بهترین و مجهز ترین مراکز کشور عنوان و خاطرنشان کرد: در این مراکز همه درمان ها و داروهای مربوط به سرطان، ارایه می شود. این مرکز از سال 90 که عملیات ساخت آن آغاز شده تا دولت مردمی 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اما در دولت مردمی، علاوه بر تکمیل 50 درصد مابقی، تامین تجهیزات مورد نیاز نیز در دستور کار قرار گرفته است. 

وزیر بهداشت با اشاره به تامین دستگاه ها و خدمات بسیار پیشرفته در درمان سرطان از جمله غربالگری سرطان، رادیوتراپی، آزمایش های تخصصی، شیمی درمانی، MRI، سی تی اسکن، سی تی آنژیوگرافی، دستگاه های شتاب دهنده و پزشکی هسته ای از بهره برداری از این طرح مهم درمانی استان سمنان تا هفته دولت امسال خبر داد. 

دکتر عین اللهی ادامه داد: در مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان سمنان 52 تخت در فضایی با زیربنای 6 هزار و 180 متر مربع در نظر گرفته شده که در کشور بی نظیر است. 

وی از اجرای پویش ملی غربالگری سرطان به عنوان یکی از برنامه های مهم وزارت بهداشت در سال جاری یاد کرد و گفت: بسیاری از سرطانها مانند سرطان پستان و یا پروستات تا قبل از رسیدن به مراحل پیشرفته، قابل تشخیص، پیشگیری و درمان هستند که اجرای این پویش بعد از پویش ملی سلامت کودکان انجام می شود.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان سمنان تا هفته دولت" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان سمنان تا هفته دولت"، کلیک کنید.