اعتراض جهاد اسلامی به احکام دادستان کل دادگاه لاهه

اعتراض جهاد اسلامی به احکام دادستان کل دادگاه لاهه

جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی بیانیه ای اعلام کرد دادستان کل دیوان کیفری بین المللی در لاهه بعد از جنایات ضد جنگی دشمن صهیونیست در غزه، تنها به درخواست صدور حکم بازداشت دو جنایتکار جنگی صهیونیستی یعنی بنیامین نتانیاهو و یواو گالانت بسنده کرده است.

به گزارش سی تی مگ، جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی بیانیه ای اعلام کرد دادستان کل دیوان کیفری بین المللی در لاهه پس از 76 سال جنایت علیه ملت فلسطین و بعد از جنایات ضد جنگی دشمن صهیونیستی در غزه، تنها به درخواست هییت قضات این دادگاه برای صدور حکم بازداشت دو جنایتکار جنگی صهیونیستی یعنی بنیامین نتانیاهو و یواو گالانت بسنده کرده است و چشم خود را بر جنایات صدها جنایتکار جنگی دیگر سیاسی و نظامی اسراییلی که جنایات آنان از هفتم اکتبر تا به امروز مستندسازی شده، بسته است.

جنبش مذکور افزود: دادستان کل لاهه همزمان خواستار صدور حکم بازداشت سه نفر از رهبران مقاومت و قرار دادن نام آنها در کنار اسامی سران دشمن به عنوان متهم شده و این گونه بین قربانی و جلاد برابری قایل شده که این مغایر با قطعنامه های بین المللی است که به ملت های تحت اشغال حق مقاومت در برابر اشغالگر را می دهد.

جهاد اسلامی ادامه داد: ما محکوم کردن جنایات اشغالگران اسراییلی را اقدامی کوچک و با تاخیر در جهت صحیح می دانیم و متهم کردن رهبران مقاومت فلسطین را تلاشی برای مصادره حق مقاومت ملت فلسطین در برابر رژیم اشغالگر و تهاجم آن و گمراه سازی افکار عمومی بین المللی می دانیم که از زمان نکبت 1948 تا به امروز  به شکل بی سابقه ای با ملت و مقاومت فلسطین همبستگی کرده است.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعتراض جهاد اسلامی به احکام دادستان کل دادگاه لاهه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعتراض جهاد اسلامی به احکام دادستان کل دادگاه لاهه"، کلیک کنید.