استفاده حزب الله از موشک های جدید در حمله به مواضع رژیم صهیونیستی

استفاده حزب الله از موشک های جدید در حمله به مواضع رژیم صهیونیستی

به گزارش سی تی مگ حزب الله لبنان در بیانیه ای اعلام کرد که یک مقر فرماندهی نظامی را در شمال اراضی اشغالی با موشک های «فلق2» هدف قرار داده است.

طبق گزارش خبرگزاری سما، در بیانیه حزب الله لبنان آمده است که در این حمله مقر گردان «سهل» در پادگان «بیت هیلل» هدف قرار گرفته شد.

به نقل از سی تی مگ درپی این حمله، یک منبع امنیتی به خبرگزاری رویترز اعلام کرد این نخستین بار است که حزب الله در حملاتش از این نوع موشک استفاده می کند.

وی گفت: حزب الله پیشتر از موشک های «فلق1» استفاده کرده بود.

«فلق 2» یک موشک زمین به زمین با قطر 333 میلی متر و کلاهک انفجاری به وزن 120 کیلوگرم است و برد آن به 11 کیلومتر می رسد.

سرعت این موشک از سرعت صوت بیشتر است و از موتور قدرتمندتر و بزرگتری نسبت به موشک فلق1 برخوردار است.

از زمان آغاز جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نیز شاهد تبادل آتش میان حزب الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی است. حزب الله لبنان بر توقف جنگ غزه به عنوان شرط خود برای توقف حملاتش علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

حملات حزب الله لبنان که در حمایت از مقاومت غزه و پاسخ به حملات رژیم اشغالگر به غیرنظامیان در جنوب لبنان انجام می شود، به کابوسی برای شهرک نشینان صهیونیست تبدیل شده است که چند ماهی است از ترس، از مناطق شمال اراضی اشغالی فرار کرده اند.

به گزارش رسانه های عبری ده ها شهرک در شمال اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب الله تخلیه شده و این مناطق شبیه شهر ارواح شده است. ساکنان شهرک های شمال می گویند کابینه نتانیاهو آن ها را به حال خودشان رها کرده است و فکری برای حل بحران مناطق شمالی نمی کند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استفاده حزب الله از موشک های جدید در حمله به مواضع رژیم صهیونیستی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استفاده حزب الله از موشک های جدید در حمله به مواضع رژیم صهیونیستی"، کلیک کنید.