اساتید و دانشجویان در زمینه تبیین و روشنگری لزوم مشارکت در انتخابات ورود کنند

سی تی مگ/همدان استاد گروه حقوق دانشگاه آزاد با بیان اینکه دانشگاه مبدایی برای ورود به صحنه اجتماع بوده و انتظار مردم از جوامع دانشگاهی در راستای ورود حداکثری در انتخابات بسیار زیاد است، اظهار کرد: اساتید و دانشجویان باید در زمینه تبیین و روشنگری لزوم مشارکت در انتخابات و معیارهای انتخاب اصلح ورود کنند.

 محمود شفائی در نشست «نقش دانشگاهیان در تقویت مشارکت مردم در انتخابات» که در دفتر خبرگزاری سی تی مگ برگزار شد، با بیان اینکه سوابق سیاسی، تجارب، عملکرد و رزومه کاری نامزد انتخابات ریاست جمهوری توانایی آن فرد را مشخص می‌کنند، اظهارکرد: قشر روشنفکر و جامعه دانشگاهی چشم و چراغ کشور هستند و انتظار مردم از جوامع دانشگاهی در راستای ورود حداکثری در بحث انتخابات، تحقیق و کاوش درباره نامزدهای ریاست جمهوری و بیان نتایج این تحقیقات بسیار زیاد است.

وی افزود: مردم ایران در هر انتخابات ثابت کردند که دشمنان نمی‌توانند در این زمینه موفق شوند و حماسه آفریدند.

شفائی با بیان اینکه نمی‌توان مُنکر مشکلات اقتصادی شد اما باید شخص اصلح انتخاب شود تا با استفاده از برنامه‌های مناسب این مشکلات را تا حدودی رفع کند، ادامه داد: انتخابات نشان‌دهنده تاثیر هر فرد در ساختار جامعه است و نامزدهای ریاست جمهوری باید برنامه‌های کاری خود را در زمینه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، بین‌الملل و فرهنگی برای منافع جامعه تشریح کنند.

این مدرس دانشگاه با تاکید براینکه یکی از مشکلات در روشنگری مسائل، عدم حضور احزاب است، خاطرنشان کرد: در صورت حضور احزاب انتخابات نظامند و ساختارمند می‎‌شود.

وی با تأکید براینکه فرد منتخب باید در برابر مطالبه‌گری‌های مردم پاسخگو باشد، گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اگر نمی‌توانند کاری در زمینه مشخص انجام دهند نباید آن را به عنوان برنامه چهار ساله مطرح کنند.

وی با بیان اینکه شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی و اخلاقی نسبت به شهدا و گذشتگانی است که برای ایران تلاش کرده و جان خود را از دست دادند، تأکید کرد: منتخب ریاست جمهوری مکلف به پاسخگویی به مطالبات مردمی بوده و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی راهی برای بیان و شنیدن مطالبات افراد است و البته اشتباه هر مسئولی را نباید به پای مکتب او نوشت و به جمهوری اسلامی بدبین شد.

شفائی با بیان اینکه منتخب ریاست جمهوری باید آگاهی مقدماتی در زمینه‌های مختلف داشته باشد، اضافه کرد: بارزترین ویژگی شخص رئیس جمهور توانایی مدیریت است و سوابق کاری و رزومه نشان‌دهنده این است که نامزدهای انتخاباتی مدیران خوبی هستند یا خیر؟ و تا چه حدی توانسته به وعده‌های خود عمل کنند؟.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه عدم مشارکت در انتخابات بی‌احترامی به کسانی است که سرشار از توانایی بوده و جان خود را در راه کشور فدا کردند، ادامه داد: مشکلات زیادی در کشور وجود دارد اما مقدمات حل مشکلات در دست مردم است و با شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح می‌توان تا حد زیادی به حل و رفع مسائل کمک کرد.

اساتید و دانشجویان در زمینه تبیین و روشنگری لزوم مشارکت در انتخابات ورود کنند

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اساتید و دانشجویان در زمینه تبیین و روشنگری لزوم مشارکت در انتخابات ورود کنند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اساتید و دانشجویان در زمینه تبیین و روشنگری لزوم مشارکت در انتخابات ورود کنند"، کلیک کنید.