از رونمایی از المان سردار حیدر زرقانی تا برپایی اجلاسیه شهدا در زرقان

از رونمایی از المان سردار حیدر زرقانی تا برپایی اجلاسیه شهدا در زرقان

سی تی مگ/فارس در نشست خبری شهردار و سخنگوی شورای شهر زرقان مواردی نظیر رونمایی و نورپردازی نهایی المان سردار حیدر زرقانی، یکی از شخصیت های تاریخی این شهر و همچنین برپایی اجلاسیه شهدای زرقان مطرح شد.

شهردار زرقان امروز، 28 خردادماه در نشست خبری با خبرنگاران در زرقان از رونمایی و نورپردازی نهایی المان سردار حیدر زرقانی، یکی از شخصیت های تاریخی شهر زرقان متعلق به دوران زندیه خبر داد و گفت: سردار حیدر زرقانی در دوران کودکی هم بازی لطفعلی خان زند بوده که در مستندات تاریخی کمتر بدان پرداخته شده است.

محمود صانعی با بیان اینکه پرداختن به یک اسطوره تاریخی در بحث هویت شهری نیاز بود، افزود: بعد از مطالعات تاریخی درباره این شخصیت یک طرح به شورای شهر زرقان ارایه شد و در آنجا به تصویب رسید و مقدمات اجرای آن فراهم شد و قریب دو سال به طول کشید.

وی هزینه انجام این پروژه را 3 میلیارد و 200 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: امشب با نورپردازی این المان در معرض دید عموم مردم قرار می گیرد.

شهردار زرقان در ادامه سخنان خود با ذکر این نکته که برای عمده پروژه های عمرانی این شهر پیوست فرهنگی تعریف شده است و عمده پروژه ها را با رویکرد فرهنگی انجام می شود، افزود: سالانه رقم های خوبی برای کارهای فرهنگی هزینه می کنیم.

وی همچنین از مرمت منزل تاریخی سردار حیدر زرقانی در این شهر نیز خبر داد و افزود: تلاش می کنیم تا بتوانیم از پروژه بازسازی و مرمت این منزل نیز رونمایی کنیم.

صانعی یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی شهرداری زرقان را احداث پارک کوهپایه اعلام کرد که تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و سپس ابراز امیدواری کرد: تا اردیبهشت 1404 همزمان با روز زرقان از آن بهره برداری شود.

شهردار زرقان از کلنگ زنی تالار بزرگ این شهر در آینده نزدیک خبر داد که طی سه الی 4 سال به بهره برداری خواهد رسید و سپس افزود: رویکرد شورای ششم تکمیل پروژه های عمرانی دوره های گذشته بود که در همین راستا دو پروژه نیمه تمام دوره های گذشته را تکمیل کردیم.

وی، احداث پمپ بنزین، پردیس سینمایی و زورخانه را پروژه نیمه تمام دوره های گذشته شورای و شهرداری زرقان عنوان کرد و گفت: برای تکمیل پارک کوهپایه زرقان نیاز به 50 میلیارد تومان داریم.

صانعی در پایان از برگزاری اجلاسیه شهدای زرقان در راستای دومین کنگره ملی 15 هزار شهید استان فارس خبر داد و گفت: در همین راستا به مدت سه شب و از 29 تا 31 خردادماه برنامه های متنوعی مثل شب شعر، اجرای سرود و …. تدارک دیده شده است.

سخنگوی شورای شهر زرقان هم در این نشست گفت: 3 پروژه از شورای پنجم به صورت نیمه تمام مانده بود که توانستیم پروژه پمپ بنزین را به مرحله نهایی برسانیم. سالن اول و دوم پردیس سینمایی هم به مرحله نهایی رساندیم و سالن سوم آن باقی مانده است.

عباس نجاتی، پروژه سوم را احداث زورخانه اعلام کرد و افزود: برای این پروژه باید اصلاح مهندسی صورت گیرد و یکی دو هفته پیش طرح جدید زورخانه آماده شد و به محض اینکه تحویل شورا و شهرداری داده شود، ادامه عملیات عمرانی زورخانه را آغاز خواهیم کرد.

وی در ادامه به برگزاری برنامه نورپردازی از المان سردار حیدر زرقانی اشاره کرد و افزود: در این برنامه از سه چهره ماندگار زرقان که توانستند در سطح جهانی افتخارآفرینی تقدیر خواهد شد که این چهره ها یونس قاسمی، جزو دانشمندان پراستناد دنیا، محمدجعفر ملک زاده، نویسنده چندین جلد کتب زرقان و مسعود مقیم که قریب دو دهه در تیم های ملی فوتبال سابقه مربی گری دارد، هستند.

علی قصرالدشتی، طراح و مجسمه ساز المان سردار حیدر زرقانی نیز در این نشست خبری گفت: یکی از ویژگی های این المان، ترکیب آناتومی و معماری است که بتوانیم طرف جنبه اسطوره ای بودن سردار حیدر را شخصیت پردازی کنیم.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از رونمایی از المان سردار حیدر زرقانی تا برپایی اجلاسیه شهدا در زرقان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از رونمایی از المان سردار حیدر زرقانی تا برپایی اجلاسیه شهدا در زرقان"، کلیک کنید.