اردن: نتانیاهو تنها کسی است که از تنش ها در منطقه سود می برد

اردن: نتانیاهو تنها کسی است که از تنش ها در منطقه سود می برد

وزیر خارجه اردن با اشاره به اینکه تنش های اخیر منطقه تنها به سود نتانیاهو است، خاطرنشان کرد امان از مدت ها پیش هشدار داده بود که نخست وزیر رژیم صهیونیستی تمایل دارد آمریکا را وارد مقابله با ایران کند.

به گزارش سی تی مگ، «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن در اظهاراتی خواستار توقف تنش ها میان ایران و رژیم صهیونیستی شد و تاکید کرد که تنها «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل از گسترش تنش ها در منطقه بهره می برد.

وی در گفت وگو با شبکه سی ان ان خاطرنشان کرد: نتانیاهو بیشتر از هر طرف دیگری از تنش های اخیر در خاورمیانه سود می برد.

الصفدی افزود: از مدت ها پیش هشدار دادیم که نتانیاهو تمایل دارد که آمریکا را وارد مقابله با ایران کند و این امر نباید رخ دهد زیرا برای تمام منطقه ویرانگر خواهد بود.

وزیر خارجه اردن تاکید کرد: پیام ما این است؛ این تنش به سود هیچ کس نیست و تهدیدی برای یک جنگ منطقه ای است. اردن میدانی برای نبرد اسراییل و ایران نخواهد بود و هیچ یک از آن ها نباید حریم هوایی ما را نقض کند و یا امنیت ما و مردم کشور را به خطر بندازد.

ایمن الصفدی روز گذشته نیز طی تماس تلفنی با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امروز منطقه بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش است و رژیم اسراییل از مسیر جنگ روانی به دنبال منحرف کردن اذهان از موضوع اصلی غزه است.

وی تاکید کرد: اردن مصمم است که در تحولات غزه، آسمان این کشور مورد سوء استفاده اسراییل قرار نگیرد.

بر اساس این گزارش پیش تر نیز وزیران امور خارجه ایران و اردن در حاشیه نشست عالی شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد تحولات خاورمیانه با یکدیگر در نیویورک دیدار و رایزنی کردند.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردن: نتانیاهو تنها کسی است که از تنش ها در منطقه سود می برد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردن: نتانیاهو تنها کسی است که از تنش ها در منطقه سود می برد"، کلیک کنید.