اجرای پویش «هر هیات، آزادی یک زندانی» – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

اجرای پویش «هر هیات، آزادی یک زندانی» - خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ، ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند اعلام کرد نمایندگی‌های این نهاد حمایتی در سراسر کشور بنا به ظرفیت‌های بومی و امکانات استانی با همکاری هیأت عزاداری و مسئولین تکایای سیار و حسینیه‌های تاریخی در نظر دارند در قالب برپایی پویشی با عنوان «هر هیئت، آزادی یک زندانی غیرعمد» زمینه رهایی این افراد محکوم مالی اولویت‌دار را که به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد گرفتار بند شده‌اند فراهم کرده و در ایام محرم و صفر زمینه بازگشت آن‌ها را به آغوش جامعه فراهم کند.

سال‌های گذشته با اتکا به فعالیت شایسته استان‌هایی چون اردبیل، آذربایجان‌شرقی، تهران، خوزستان، یزد و کرمان در زمینه برگزاری این پویش خداپسندانه، صدها شیفته خاندان نبوت به برکت وجوهات شرعی و کمک‌های جمع‌آوری شده در هیئت‌های عزادار ویژه دهه اول محرم‌الحرام از بند آزاد شدند که با تکیه بر همین تجربه، امسال با عنایت به افزایش جمعیت زندانیان جرایم غیرعمد از دوازده هزار و ۶۰۰ نفر به صورت سراسری و با شعار «امتداد احسان حسینی تا ربیع رهایی» این کمپین در سطح حسینیه ایران اسلامی برگزار خواهد شد.

هم‌اکنون در استان‌های تهران، فارس و اصفهان هر کدام بیش از یک‌هزار زندانی بدهکار مالی و محکوم به پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی یا سوانح رانندگی، در بند بسر می‌برند که با استناد به ارقام سنگین برخی پرونده‌های حقوقی و قواعد دایر بر افزایش رقم بدهی بابت تأخیر در تادیه، مشارکت هر چه بیشتر خیرین خداجو و به طور ویژه حمایت عاشقان و عزاداران حسینی را در برپایی هر چه باشکوه‌تر طرح می‌طلبد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای پویش «هر هیات، آزادی یک زندانی» – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای پویش «هر هیات، آزادی یک زندانی» – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.