اجرای برنامه ایمنی آب در استان هرمزگان – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

اجرای برنامه ایمنی آب در استان هرمزگان - خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ، عبدالحمید حمزه پور با بیان اینکه برنامه مذکور بر مبنای مدیریت ریسک و با رویکرد پیشگیرانه طراحی شده، به منظور شناسایی و کاهش تهدیدهای مرتبط با آب شرب در تمامی مراحل زنجیره تأمین و توزیع آب، از حوضه آبریز تا مصرف‌کننده نهایی، اجرا می‌شود، گفت: کمیته فنی متشکل از نمایندگانی از اداره کل حفاظت محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان جهاد کشاورزی، شرکت آب منطقه‌ای و دیگر ذی‌نفعان، مسئولیت پیشبرد این برنامه را بر عهده دارد.

به گفته وی، هدف از این همکاری متقابل، شناسایی و پیشگیری از هرگونه تهدید و آلودگی منابع آبی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان تصریح کرد: تاکنون، ۶ شهر و ۴ روستا در استان هرمزگان در حال اجرای این برنامه هستند و از این تعداد، ۳ شهر و ۲ روستا موفق به کسب گواهینامه برنامه ایمنی آب شده‌اند. با اجرای کامل این برنامه، انتظار می‌رود که کیفیت آب شرب از مرحله کنترل به تضمین ارتقا یابد و از بروز بحران‌های کیفی به طور قابل توجهی پیشگیری شود.

به گفته حمزه پور، کارگروه‌های فنی برنامه ایمنی آب در استان‌ها، وظیفه دارند تا از دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه، اقدامات پیشگیرانه‌ای را مطالبه کنند که به جلوگیری از آلودگی منابع آبی کمک می‌کند.

وی گفت: این اقدامات با هدف افزایش آگاهی مسئولین و تأثیرگذاری بر سلامت شهروندان صورت می‌گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای برنامه ایمنی آب در استان هرمزگان – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای برنامه ایمنی آب در استان هرمزگان – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.