آمریکا از نقشه راه سیاست هوش مصنوعی رونمایی کرد

آمریکا از نقشه راه سیاست هوش مصنوعی رونمایی کرد

سناتور های آمریکایی از نقشه راه سیاست هوش مصنوعی رونمایی کردند و قصد دارند بودجه دولت را افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری سی تی مگ به نقل از رویترز، یک گروه دو حزبی از سناتور های آمریکایی، از جمله چاک شومر، رهبر اکثریت سنا خواستار جهش بزرگ در بودجه تحقیقاتی دولتی در زمینه هوش مصنوعی شدند، زیرا آنها در مورد پادمان های قانونی جدید بحث می کنند.

هوش مصنوعی مولد که می تواند متن، عکس و ویدیو را در پاسخ به درخواست های باز ایجاد کند هیجان و همچنین ترس از نابودی برخی از مشاغل، برهم زدن انتخابات و به طور کلی غلبه بر انسان ها را با اثرات فاجعه بار برانگیخته است.

شومر با همراهی جمهوری خواهان مایک راندز و تاد یانگ و مارتین هاینریش دموکرات، نقشه راهی را منتشر کرد که از نظرات متخصصان برای طرح مسایل چالش برانگیز ناشی از پیشرفت سریع هوش مصنوعی استفاده می کند.

سناتور ها در گزارش کمیسیون از دستیابی به بودجه دولتی حداقل 32 میلیارد دلار در سال برای جنبه های غیردفاعی نوآوری هوش مصنوعی حمایت کردند.

راندز گفت: احتمالاً چین در حال حاضر 10 برابر بیشتر از ما برای توسعه هوش مصنوعی هزینه می کند. آنها عجله دارند.

شومر به خبرنگاران گفت که این مبلغ نشان دهنده افزایش بودجه اضطراری برای تقویت تسلط آمریکا در هوش مصنوعی از جمله «رقیب چین» است.

شومر افزود: سناتور ها هنوز در حال بررسی این موضوع هستند که کنگره چقدر باید به هوش مصنوعی مرتبط با دفاع اختصاص دهد؛ اما این رقم بسیار زیادی خواهد بود.

سناتور ها خواستار تامین بودجه برای یک تلاش بین دولتی تحقیق و توسعه هوش مصنوعی، از جمله یک طرح تمام دولتی «داده های آماده هوش مصنوعی» و بودجه جدید برای زیرساخت های آزمایش و ارزیابی هوش مصنوعی دولتی شدند.

آنها پتانسیل هوش مصنوعی را برای از بین بردن بیماری های فلج کننده، پایان دادن به تراکم ترافیک و ارایه یادگیری شخصی پیشرفته برای همه دانش آموزان تبلیغ کردند.

دولت بایدن و قانونگذاران که نگران بودند هوش مصنوعی بر انتخابات تاثیر بگذارد، به دنبال قانون هوش مصنوعی بودند، اما پیشرفت چندانی نداشتند. دولت به طور جداگانه در حال حرکت برای تصویب قوانین است.

شومر گفت که کمیته ها در ماه های آینده روی قوانین هوش مصنوعی کار خواهند کرد.

شومر با بیان اینکه امیدوار است کنگره تا پایان سال برخی از قوانین را تصویب کند، گفت: ما منتظر قانونی نیستیم که به هر جنبه ای از هوش مصنوعی در جامعه بپردازد.

مقامات ایالات متحده هشدار می دهند که هوش مصنوعی می تواند خطرات سوگیری را افزایش دهد و راه را برای دخالت در انتخابات از طریق جعلیات عمیق هموار کند.

آنها همچنین نگران هستند که از مدل های قدرتمند هوش مصنوعی برای کمک به ساخت سلاح های زیستی یا حملات سایبری، با نگرانی های خاص در مورد چین استفاده شود.

کمیته قوانین سنا قرار است با اقداماتی مانند جلوگیری از محتوای فریبنده تولید شده توسط هوش مصنوعی در تبلیغات کمپین، قوانینی را برای مقابله با تاثیر هوش مصنوعی در انتخابات بررسی کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا از نقشه راه سیاست هوش مصنوعی رونمایی کرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا از نقشه راه سیاست هوش مصنوعی رونمایی کرد"، کلیک کنید.