آتش نشانی تهران مجبور است ایستگاه های بیشتری بسازد/ خرید تجهیزات و جذب نیروهای جدید

آتش نشانی تهران مجبور است ایستگاه های بیشتری بسازد/ خرید تجهیزات و جذب نیروهای جدید

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه مجبور هستیم ایستگاه جدید آتش نشانی بسازیم؛ گفت: شرایط شهری به گونه ای است که ما مجبوریم برای چند ثانیه زودتر رسیدن به محل حادثه، بازهم ایستگاه جدید بسازیم.

قدرت اله محمدی در گفت وگو با سی تی مگ درباره تعداد ایستگاه های آتشن شانی در سطح شهر تهران گفت: درحال حاضر 138 ایستگاه آتش نشانی در پایتخت فعال است که ما برنامه ریزی کرده ایم تا تعداد این ایستگاه ها را افزایش دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که به چه تعداد ایستگاه آتش نشانی جدید نیاز است؛ افزود: از من و از نظر قانون ما به ایستگاه جدیدی نیاز نداریم و درحال حاضر نیز در بین ده کلان شهر بزرگ دنیا، تهران بیشترین تعداد ایستگاه آتش نشانی را دارد اما ما مجبور به ساخت ایستگاه جدید هستیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در توضیح بیشتر این موضوع گفت: ما درحال حاضر نیز در تلاشیم تعداد ایستگاه های آتش نشانی را افزایش دهیم زیرا تنها سازمان ماست که مسیولیت ایمنی در شهر را بر دوش گرفته است. 

محمدی گفت:شما دقت کنید هر روز چند خودرو به خیابان ها اضافه می شود؟چقدر جمعیت هر روز وارد این شهر می شود؟ چه تعداد ساختمان هر روز ساخته می شود؟چه تعداد ساختمان قدیمی و ناایمن در شهر داریم؟ چقدر میزان تردد هر روز در شهر بیشتر می شود؟ چرا خیابان ها انقدر متراکم و کم عرض هستند؟ همه این موارد نکاتی است که باید توسط ارگان های مختلف مدیریت و نظم بخشی شود تا ایمنی نیز بیشتر رعایت شود.

وی افزود: اما ما شاهد هستیم که هیچ مدیریتی انجام نمی شود و اینگونه ما مجبور هستیم تا به تعداد ایستگاه های خود اضافه کنیم تا فقط کمی زودتر به محل حادثه برسیم و بتوانیم جان و مال افراد بیشتری را نجات دهیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: با افزایش تعداد ایستگاه های آتش نشانی، می توانیم ایستگاه ها را در هر منطقه و محله ای گسترش دهیم و از این طریق هنگام مواجه به هر نوع حادثه ای، می توانیم زودتر خودمان را به آنجا برسانیم و به افراد کمک کنیم. 

محمدی در پاسخ به این پرسش که تجهیزات این ایستگاه های جدید تامین می شود؛ گفت: بله هم نیروی جدید استخدام می کنیم و هم تجهیزات مختلف مورد نیاز ایستگاه ها را به موقع خریداری کرده و ایستگاه ها را تجهیز می کنیم.

پایان خبر سی تی مگ 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آتش نشانی تهران مجبور است ایستگاه های بیشتری بسازد/ خرید تجهیزات و جذب نیروهای جدید" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آتش نشانی تهران مجبور است ایستگاه های بیشتری بسازد/ خرید تجهیزات و جذب نیروهای جدید"، کلیک کنید.